Milan „Světlušák“ Bořek
Myslím si, že v sobě společenské hry skrývají obrovský komunikační potenciál. Propojují a utvářejí naše životy napříč generacemi a světy. Shromažďují nás na jednom místě v jeden čas, nutí nás navzájem spolu reálně komunikovat, respektovat se a „žit spolu“ alespoň na chvíli v rámci daných pravidel. A to je něco, čeho se rád účastním již od dětství.
Stejnou měrou se ve mně mísí hraní her a jejich vymýšlení či testování. Asi nejvíc mě baví hraní her kooperativních. A poslední dobou se přistihuji, že mě neskutečně naplňuje pohled na lidi, kteří zrovna něco hrají. Kteří se tudíž, bez ohledu na systém dané hry, společně s něčím potýkají. A nedělí je od sebe vzdálenost větší než velikost herní plochy.
I proto fandím všem, kteří dokáží hry aplikovat například při výuce nebo terapii. Pro nás ostatní i pro sebe samé.

Jan „Jeník“ Coufal
Jsem deskoherní fanda a nadšenec. Hry hraji odmala. Prošel jsem si mnoha dnes již deskoherními legendami – mnoho nekonečných hodin jsem strávil u Dostihů a sázek, trápil se u Z pohádky do pohádky, lovil Loupežníky … O hrách rád povídám, čtu si o nich, rád je využívám v hodinách, a to nejen matematiky, nejraději je ovšem hraji. Rád si zahraji téměř jakoukoliv hru (několik výjimek by se našlo).  Oblíbeným mechanismem je deckbuilding, tedy nakombinovat si svůj balíček karet podle svého tak, aby byl nejlepší, nejefektivnější, nejrychlejší, nejvykombinovanější, prostě nej… Největší zážitky mi ale přinášejí velké a náročné hry a hry s příběhem. Když si chci oddychnout, pouštím se do slovních her…

Radek „Pulec“ Pulkrábek
Kdysi jsem poprvé přišel na kroužek deskových her právě do KSDH. Jeník a Světlušák mi ukázali, co vše tento svět skrývá, a kolik hodin zábavy jde nacpat do jedné krabice. Baví mě vše, snad jen slovním hrám se vyhnu, pokud to jde. Nejraději si však zahraji strategické hry, eura, a celkově hry s menším množstvím náhody. Nezbytná součást každé domácnosti by měla být postřehová hra. Duch je podle mě jasná volba.
Ve světě deskových her se člověk může ztratit klidně i na celý den a zapomenout tak na chvíli na strasti a problémy, které reálný život občas přináší. I proto se staly deskovky mým velkým koníčkem.
Aktuálně nehraji jen v klubu ale při každé možné příležitosti.