TOP5 HER

Mrkněme se na hry, které v roce 2019 vyšly v češtině a nás prostě zaujaly..
Světlušákova TOPKA
Kartografové: Jednoduchá pravidla. Možnost si vybudovat vlastní strategii. Možnost škodění mezi hráči a kreslení mapy.
Rytíř Klouzek: Skutečně kooperativní hra vyžadující souhru týmu, dobrou komunikaci a slušnou dávku zručnosti. Protože rytíř na nás spoléhá.
Gizmos: Báječná hra ze světa vynálezů pro každého, kdo rád kombinuje, promýšlí budoucí situace a má radost z kaskádových efektů svých výtvorů.
The Mind: Souznění myslí: Neuvěřitelná hra o odhadu a poznání svých spoluhráčů v níž se všichni snaží napojit svoji mysl na mysl ostatních. A ono to postupně jde.
Duplik: Kreslící hra v níž nemusíte umět kdovíjak kreslit. Přestože to není kooperativní hra, je plná situací, kdy všichni společně báječně baví. A všechny kresby jsou nakonec úžasné.

Jeníkova TOPKA
Arkham horror 3 edice: Vyladěné mechaniky, skvělý příběh boje proti prastarému. Perfektní zpracování a ta hra vám vítězství jen tak nedopřeje.
Kartografové: Jeden z nejlepších „něco“ and write her. Hodně je cítit téma hry, člověk má skutečně pocit, že je skutečný kartograf a občasné škodění protihráčům nemá chybu.
Gizmos: Skvělý engine building, krásně vypadá, skvěle funguje. Postavit si vlastní kuličkové perpetum mobile je sen každého vynálezce. A zde se to i podaří…
Tapestry: Není to civilizační hra, jak název uvádí. Ale krásně vypadá. Má jednoduchá pravidla, mnoho možností. Člověk se při hraní skvěle baví a každá hra je jiná.
Krabčáci: Letos vyšlo mnoho her s ptačí tématikou. Hranatí ptáci nabízejí nejen zajímavou grafikou, ale hlavně zajímavý herní mechanismus. A cest k vítězství je mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *